
"Надявах се да работя тук. Толкова години го чаках", разказа пенсионирана учителка по литература при откриването на ремонтираното училище в Бяла. На откриването присъства премиерът Бойко Борисов, той се разходи в двора и се спря да поговори с няколко жени. Докато разказваше на премиера, учителката се разплака.
"Дай да те върнем за една година...Може ли да ревем за работа, работа да искаш. Ще измислим нещо да поработиш в новото училище", предложи й премиерът. Той я заведе при министъра на образованието, който предложи учителката да работи 1 година на граждански договор. Оказа се, че леля Маргаритка, както я наричаха местните хора, е била учителка и на директорката на новото училище.
"Дълги години очаквахме това училище, защото Бяла има история в образованието, Образованието в Бяла беше за пример, гимназията ни беше една от най-добрите в региона", каза леля Маргаритка пред събралите се.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
2019-09-13 11:13:00Z
https://www.vesti.bg/na-uchilishte/uchitelka-se-razplaka-pred-borisov-tolkova-godini-chakah-6099672
No comments:
Post a Comment