Президентът Румен Радев и премиерът Бойко Борисов отново влязоха в задочна престрелка в изборния ден.
Президентът Радев покани Централната избирателна комисия (ЦИК) и партиите да обсъдят "отстъплението от честността в изборния процес".
Радев: Доверието в изборите е компрометирано
"Огромният брой недействителни бюлетини на първи тур и множеството сигнали за купени гласове компрометират доверието в изборния процес. Ще поканя ръководството на ЦИК, органите на реда и партиите, за да обсъдим всички пропуски в изборите и отстъплението от честността на изборния процес”, каза Радев след като гласува в неделя.
Президентът призова гражданите да гласуват, за да не допуснат купеният и корпоративен вот да определи тяхното бъдеще. По думите му продължава да има нежелание за въвеждане на машинното гласуване, което според него ще реши въпроса с огромния брой недействителни бюлетини.
Борисов: Явно само когато Радев победи, изборите са честни
По-късно следобед премиерът Бойко Борисов обвини Радев в агитация и го обяви за "ошашавен".
“Явно само когато президентът Радев победи, тогава изборите са били честни“, коментира Борисов след като упражни правото си на глас в 78 СОУ “Христо Смирненски“ в Банкя.
Кой агитира в изборния ден?
Премиерът обвини Радев, че продължава да агитира в изборния ден, както е направил и миналата седмица на първия тур от местните избори. На въпрос дали самият Борисов не агитира, той отговори, че просто отговаря на въпроси и се обиди на обвиненията, като си тръгна и временно отказа да разговаря с журналисти. "Радев партиен лидер ли е? Аз съм лидер на партията, участваща в изборите. Аз отговарям за моята си партия. Той на коя партия е шеф, не е ли достатъчно отдалечен?“, коментира премиерът.
“Един мъж, обграден с Корнелия Нинова, Мая Манолова, Татяна Дончева, Елена Йончева – те го ошашавиха този човек. Нека сме снизходителни. Аз просто не му завиждам. Това е чудо около него“, заяви Борисов.
По повод обвиненията в купуване на гласове в полза на управляващата партия Борисов коментира: “Не знам в Банкя да има роми, а спечелихме изборите на първи тур“.
“За мен изборите в София приключиха още миналата неделя. ГЕРБ победи двойно БСП и с това приключихме партийните разговори за София“, коментира премиерът.
Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент2019-11-03 13:16:00Z
https://www.mediapool.bg/prezidentat-ospori-chestnostta-na-izborite-premierat-go-obyavi-za-oshashaven-news299771.html
No comments:
Post a Comment