Снимка: СУ "Христо Ботев" |
Белодробно страдание със съмнения за белодробна хеморагична пневмония - това е причината за смъртта на 13-годишното дете, което почина в понеделник в училище във Враца.
Родителите, близките, ръководството на училището и съучениците на детето твърдят, че то не е боледувало, съобщи Нова тв.Вероятно болестта се е развила мълниеносно, смятат специалисти.
Днес и утре във врачанската гимназия е обявен ден на траур.
От двустранна хеморагична пневмония през ноември в София почина и 3-годишно дете.
При случая с Александър, чиито родители обиколиха три столични болници преди синът им да издъхне, пневмонията е била причинена от вирусна инфекция.
Заради нея възникнали и допълнителни усложнения - тежки двустранни кръвоизливи в надбъбречните жлези.
2019-12-10 12:10:00Z
https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/CBMiemh0dHBzOi8vd3d3LmRuZXMuYmcvc3RyYW5hdGEvMjAxOS8xMi8xMC9oZW1vcmFnaWNobmEtcG5ldm1vbmlpYS1wb2tvc2lsYS1tb21pY2hldG8tdnl2LXZyYWNhLXN5c2h0YXRhLWthdG8tbmEtYWxla3MuNDMyNTEx0gF8aHR0cHM6Ly9tLmRuZXMuYmcvc3RyYW5hdGEvMjAxOS8xMi8xMC9oZW1vcmFnaWNobmEtcG5ldm1vbmlpYS1wb2tvc2lsYS1tb21pY2hldG8tdnl2LXZyYWNhLXN5c2h0YXRhLWthdG8tbmEtYWxla3MuNDMyNTExL2FtcA?oc=5
No comments:
Post a Comment